ArsaVev’den, Deprem Bölgesine Destek

Geçtiğimiz aylarda şiddetli depremlerin etkisiyle sarsılan 10 ilimize destek vermek amacıyla bölgenin yöresel lezzetlerinden ArsaVev ailesine katılan her bir müşterimiz için lezzet kutusu hazırladık.

Her türlü yıkımın karşısında dahi halkıyla üretmeye devam eden yerel üreticilerden pancar suyu, ceviz reçeli, fıstık ezmesi, acı biber salçası, isot, sumak ve zahteri temin ettik. Bölgenin üreticilerini her daim desteklemek amacıyla her yeni müşterimiz için bir umut ve lezzet kutusu hazırlamaya devam ediyoruz. 

10 İlimizden Gelen Acı Haber 

Türkiye, 6 Şubat tarihli Kahramanmaraş’a bağlı Pazarcık ilçesinde meydana gelen 7.7 ve merkez üssü Elbistan olan 7.6 depremlerinde büyük yıkıma sebebiyet veren acı haberle sarsıldı. Depremin etkilediği şehirlerde yaşayan vatandaşlarımız için tek yürek olan Türkiye, eşi benzeri görülmemiş yardım seferberliği başlattı. Bölgede, 7 Mayıs tarihine kadar 33 bin 77 depremin meydana geldiğini ifade eden uzmanlar, bu acı hadisenin etkilerinin bölgede halen devam etmekte olduğunun altını çizdiler. 

Öztürk, “Daha da Güçlenerek Tek Yürek Olmaya Devam Etmeliyiz.”

ArsaVev Yönetim Kurulu Başkanı Bülent Öztürk, bölge halkını yeniden kalkındırmak için yardımların sürekliliğini vurgulayarak “Yaşanılanlar çok üzücü, ancak yaşanan acı hadiseyi normalize etmeyerek, her daim gerekli hassasiyeti göstererek bölge halkı için topyekûn çalışmalara devam etmeliyiz. Bizler bir yandan depremin yaralarını sararken bir yandan afet öncesi ve sonrası etkili yönetim üzerine çalışmalıyız.” diye aktardı.

Öztürk, ölümcül olanın fay hatlarının değil, sağlıksız yapıların olduğunu ifade ederek sözlerine şöyle devam etti. “Ülkemiz deprem kuşağında yer alan bir ülke, öncelikle bu durumu kabul edip buna göre yapılar inşa etmeliyiz. Biz, ArsaVev’de yatay mimariyi bu sebeple önemsiyor ve uyguluyoruz. Türkiye’de bu tarz yapılaşmanın da önünü açmak ve yaygınlaşmasına vesile olmak adına çalışmalar yürütüyoruz.” dedi.

Her Yeni ArsaVev Aile Üyesi İçin Bir Umut Kutusu

Öztürk, “Bölge halkının refahını artırmak için o coğrafyaya ait kadim geleneklerle yapılan ürünleri,  ArsaVev ailemize katılan her bir müşterimiz için hazırlamaya devam edeceğiz.” 

Compare listings

Karşılaştırmak

Online Görüşme

Zamanınız bizim için değerli! Projeyi Uzmanımızdan online görüşme ile dinleyin, sorularınıza hızla yanıt alın.

sizi tanıyabilmemiz için lütfen bilgilerinizi girin.