Dekorasyonda Greige Etkisi

Her sabah yepyeni bir moda akımı ile uyandığımız dünyada, bu aralar bir trend var ki ortalığı neredeyse kasıp kavuruyor. 90’lı yıllarda hayatımıza giren bir dekorasyon trendi bej renk ile 2000’lerin fütüristik havasını yansıtan gri tonlarının bir araya gelmesi ile oluşan bu trendin adı Greige! İngilizcede beige (bej) ve grey (gri) sözcüklerinin birleşmesi ile oluşan bu yepyeni kavram evlere modern ve sıcak bir görünüm kazandırıyor.

Kararsızlar İçin İdeal

Evini boyatmak isteyenlerin imdadına koşan yeni rengimiz greige, her mobilya ve tarz ile mükemmel uyum sağladığı için dekorasyon konusunda kararsızlık yaşayanlar veya henüz mobilyalarını seçmeden evini boyatmak durumunda olanlar için akılcı bir seçim. Hem soğuk hem de sıcak tonlarla kullanabileceğiniz greige renk için “zamansız” bir renk demek çok da abartılı olmaz.

Daha Geniş & Daha Aydınlık

Eğer alçak tavanlı veya dar bir eviniz varsa, duvar renginde ve büyük hacimli mobilyalarda greige rengi tercih etmek; mekanın daha derinlikli ve ferah görünmesini sağlayacaktır. Ayrıca, greige rengin bir diğer avantajı da ışığı yansıtarak mekanları daha aydınlık göstermesi.  “Benim için görsellik kadar kullanım da önemli” diyenler içinse greige rengin leke ve iz göstermez özelliğinden bahsedebiliriz. Kısacası greige’in, özellikle çocuklu evler için ideal bir duvar rengi olduğunu söyleyebiliriz.

Kendi Tarzınızı Yaratın

2015 dekorasyon trendlerinin en çok dikkat çekenlerinden olan greige rengin en iyi yanlarından biri de nötr bir ton olması. Bu da demek oluyor ki greige ile renklendirdiğiniz duvarlarınızla istediğiniz renk ve modelde mobilyalar kullanabilir; yine bu renkte seçtiğiniz bir oturma grubu ile capcanlı renklerdeki eşyaları kombinleyebilirsiniz. Özellikle limon sarısı, fuşya ve neon tonlar içeren renklerle muhteşem bir uyum sergileyen greige, evinde sık sık değişiklik yapan dekorasyon meraklılarını çok mutlu edecek bir seçim olabil

Compare listings

Karşılaştırmak

Online Görüşme

Zamanınız bizim için değerli! Projeyi Uzmanımızdan online görüşme ile dinleyin, sorularınıza hızla yanıt alın.

sizi tanıyabilmemiz için lütfen bilgilerinizi girin.