Kış Turizminde Sapanca’ya Büyük Talep

İzole tatil anlayışının pandemiyle birlikte hayatlarımızda yer etmeye başlamasıyla tiny house ve bungolavlara talep arttı.
Türkiye’nin her lokasyonunda görülen bu talep artışından en çok etkilenen lokasyonların başında Sapanca ve Çanakkale geliyor.

Ormanya, Maşukiye, Sapanca Gölü, Kartepe Kayak Merkezi ve muhteşem manzaralarla ziyaretçilerin seyir zevkini arşa çıkartan teleferik sistemiyle hem yaz hem de kış turizminin yoğun olarak yaşandığı Sapanca’da talepler artmaya devam ediyor.

Büyük şehirlere yakınlığıyla da ön plana çıkan Sapanca, yaşanan mevsimlere has renkleriyle kartpostallık görüntülere ev sahipliği yapan yerlerden biri.

Arama Motorlarında %81’e Varan Artış
Açıklanan verilere göre geçtiğimiz yıla kıyasla izole tatil yaşamının arama motorlarında %81’lik artışı olduğuna dikkat çeken araştırmalar, bölgesel tatil kiralama fiyatlarında da %98’lik bir artışa dikkat çekiyor.

Konaklama hizmeti sunan bir sitede tiny house ve bungalov aramalarında yüzde 26,56 ile İstanbullular başı çekerken onu, yüzde 15,67 ile Ankaralılar ve yüzde 11,60 ile İzmirliler takip etti. Tiny house ve bungalov’un önemli destinasyonu Sapanca’ya yönelik arama yapanların yüzde 21,68’ini 45- 54 yaş grubu, yüzde 21,42’sini 35-44 yaş grubu, yüzde 20,65’ini 25-34 yaş grubu ve yüzde 20’sini 18-24 yaş arası gençler oluşturdu. Arama yapan kişilerin demografik dağılımında ise yüzde 34,55 ile en çok tiny house ve bungalov aramasını 18-24 yaş arası gençler yaparken onları yüzde 32,73 ile 25-34 yaş arası genç yetişkinler ve yüzde 32,73 ile 35-44 yaş arası yetişkinler takip ediyor.

Compare listings

Karşılaştırmak

Online Görüşme

Zamanınız bizim için değerli! Projeyi Uzmanımızdan online görüşme ile dinleyin, sorularınıza hızla yanıt alın.

sizi tanıyabilmemiz için lütfen bilgilerinizi girin.