Küçük Dokunuşlarla Mutfağınızı Güzelleştirin

Mutfak deyip geçmeyin! İştah açıcı kokularının yükseldiği, en keyifli sohbetlerin fonu olan, ailece hazırlanan yemeklerle renklenen; kısacası evin en sıcak bölümüdür mutfak. Özellikle kadınlar için evin en önemli kısmı olan mutfağınızı daha kullanışlı ve daha neşeli hale getirmeye ne dersiniz? Çok fazla masrafa ve zahmete girmeden yapacağınız küçük dokunuşlarla mutfağınızın havasını tümden değiştirmeniz mümkün!

Masa ve Sandalyeleri Canlandırın

Mutfağınızda bir masa-sandalye setiniz ya da bir köşe takımınız varsa, mutfak dekorasyonuna el atmaya buradan başlayabilirsiniz! Eğer mutfağınızda kullandığınız masa-sandalye seti ahşap ise, biraz emek ve yaratıcılıkla retro esintili yepyeni bir oturma grubuna sahip olabilirsiniz. Zımpara yardımıyla vernik katmanından arındıracağınız mobilyalarınıza, cıvıl cıvıl ahşap boyaları ile farklı renkler verebilirsiniz. Köşe takımlarına hareket katmak isteyenler de yepyeni döşemelik kumaşlar ve bir zımba yardımıyla, oturma alanlarını yeniden kaplayabilirler.

Fazla Raf Göz Çıkarmaz

İdeal mutfak dekorasyonu, hem şık hem de işlevsel olmalıdır. Bu yüzden kendi zevkinize göre tasarlayacağınız duvar raflarıyla ekstra depolama alanı kazanabileceğiniz gibi, bu rafları dekoratif objelerle de süsleyebilirsiniz. Yapı marketlerde bulabileceğiniz hazır rafları, dilediğiniz gibi renklendirip süsleyerek mutfağınıza sempatik bir hava verebilirsiniz.

Bırakın Mutfağınız Çiçeklensin

Ev dekorasyonuna kattıkları kadar, insan psikolojisine olan pozitif etkileri de bir hayli fazla olan çiçekleri mutfağınızdan eksik etmeyin. Mutfağınızın bir köşesinde konumlandıracağınız geniş yapraklı yeşil bitkiler veya duvar raflarını süsleyeceğiniz rengarenk sardunyalar ortamın havasına anında neşe katacak!

Pencereleri Şenlendirin

Canlı renklerle tasarlanmış perde modelleri, mutfağınızın havasını tümden değiştirecek kadar etkilidir. Özellikle floral desenli kumaşlarla harikalar yaratabilir; kumaşın içinde bulunan yan renklerle masa örtüsü/peçete gibi aksesuarlar tasarlayabilirsiniz. Mutfağınızda sağlayacağınız renk armonisi çok ama çok hoşunuza gidecek!

Raflar, neşeli perdeler; renkli masa ve sandalyelerle bambaşka bir çehreye kavuşacak mutfağınıza mutlaka kişisel yorumunuzu katın. Örneğin, bir duvarı renkli çerçevelerle süslediğiniz aile fotoğraflarına ayırabilir ya da günlük notlarınızı yazabileceğiniz nostaljik bir kara tahta kullanarak mutfağınıza imzanızı atabilirsiniz.

Compare listings

Karşılaştırmak

Online Görüşme

Zamanınız bizim için değerli! Projeyi Uzmanımızdan online görüşme ile dinleyin, sorularınıza hızla yanıt alın.

sizi tanıyabilmemiz için lütfen bilgilerinizi girin.