Masa Başında Çalışanlar İçin Spor Önerileri

Masa Başında Çalışanlar İçin Spor Önerileri

Masa başında geçen mesai saatleri, fiziksel aktivite seviyemizi düşürebilir ve genel sağlığımızı olumsuz etkileyebilir. Ancak, sağlıklı bir yaşam sürmek isteyenler ve masa başında çalışanlar için sporu hayatımıza entegre etmek mümkün. İşte ofis kahramanları için pratik spor önerileri.

Gün içerisinde masa başında egzersizler yaparak, bunu alışkanlık haline getirebiliriz. Nasıl mı? Ofis sandalye squat’ıyla sandalyenizin önünde durun, oturun ve kalkın. Bu, bacak kaslarınızı güçlendirmeye yardımcı olacak, stresinizi de azaltacaktır.

Mini egzersiz araçlarından yardım alarak maksimum beş dakikalık esneme hareketleri yapabilirsiniz.

Küçük ama etkili egzersiz bantları! Bu bandı kullanarak kol, bacak ve omuz egzersizleri yapabilirsiniz. Ve hafif ağırlıklarla mesela, küçük dumbbell’lar veya su şişeleri kullanarak kol ve omuz kaslarınızı çalıştırabilirsiniz.

Düzenli mola ve yürüyüşler sayesinde dolaşımınızı zinde tutabilirsiniz. Öğle arasında dışarı çıkarak yürüyüş yapmak, hem fiziksel hem de zihinsel sağlığınıza iyi gelecektir.

Ofiste çalışanlar için sporu günlük rutinlerine entegre etmek, enerjinizi artırarak genel sağlığınıza iyi gelebilir. Önerilerimizi alışkanlık haline getirerek daha aktif ve sağlıklı bir yaşam tarzına sahip olabilirsiniz. 

Compare listings

Karşılaştırmak

Online Görüşme

Zamanınız bizim için değerli! Projeyi Uzmanımızdan online görüşme ile dinleyin, sorularınıza hızla yanıt alın.

sizi tanıyabilmemiz için lütfen bilgilerinizi girin.