Mimarinin En “Saff” Hali

BİR EKMAS YATIRIM PROJESİ OLAN SAFF KAZDAĞLARI, DOĞAYLA BÜTÜNLEŞEN BİR YAŞAM DENEYİMİ VADEDİYOR… BÜYÜLÜ MANZARALAR ÇİZMEK İÇİN HAFİF EĞİMLİ TOPRAK YAPISINDAN İLHAM ALINAN PROJENİN AYRINTILARINI ARSAVEV YÖNETİM KURULU BAŞKANI BÜLENT ÖZTÜRK ANLATTI.

Proje bir Ekmas Yatırım Projesi olan Saff Kazdağları, doğanın ilham verici dokusunu kullanarak oluşturduğu eşsiz bir proje. Vbronoi diyagramı tekniğiyle şekillendirilen bu muhteşem yerleşim, doğal yaşamın ritmini sanatla birleştirerek insanlara büyülü bir yaşam deneyimi sunuyor. Kaz Dağları’nın tarihi ve kültürel zenginliklerinden esinlenen sosyal alanlarıyla, endemİk bitkilerin ve ürünlerin bulunduğu merkezleriyle, doğa aktİviteleriyle ve butik bir oteliyle Saff Kazdağları, insanları kendine çeken benzersiz bir stil sunuyor. Saff Kazdağları projesini ArsaVev Yönetim Kurulu Başkanı Bülent Öztürk anlattı…

Gentleman: Bülent Bey önce sizi tanıyarak başlayalım. Ne kadardır bu sektördesiniz?

Bülent Oztürk: Aslen Kayseriliyim, 1996 yılında TED Kayseri Kolejİ’nden, 2000 yılında ise Selçuk Üniversitesi Makine Mühendisliği Bölümü’nden mezun oldum. İş hayatım boyunca hiç mühendislik yapmadım. 16 yıl Amerikan menşeli bir sigorta şirketinde acente ve satış kanaları yöneticiliği yaptım, 7 yıldır ise gayrimenkule dair inovatif arsa projelerinin satışı ve satış pazarlama ağları üzerine çalışıyorum. Evliyim ve 3 erkek çocuğum var. “Arsa Vev nitelikli arsa yatırımı ve arsaya insanların kendi evlerini yapma noktasında uzmanlaşmış bir satış, pazarlama, operasyon şirketi. 2016 yılında beri gayrimenkulun arsa kısmında inovatif projeler üretiyoruz.”

G: ArsaVev’in faaliyet alanı nedir?

 

B.Ö: ArsaVev nitelikli arsa yatırımı ve arsaya insanların kendi evlerini yapma noktasında uzmanlaşmış bir satış, pazarlama, operasyon şirketi. 2016 yılında beri gayrimenkulun arsa kısmında inovatif projeler üretiyoruz. Sektöre girdiğimiz tarihten bu yana kurduğumuz satış-pazarlama organizasyonu sayesinde 300 binin üzerinde kişiyle iletişime geçip 15 bin’e yakın kişiyi geliştirdiğimiz insan odaklı projelerden tapu sahibi yaptık. 2022 yılı itibarıyla da Türkiye’nin en önemli gruplarından 35 yıllık bir şirket olan Ekmas Yatırım A.Ş. ile arsa ve ev projeleri geliştirmek adına münhasıran bir anlaşma yaparak yolumuza devam ediyoruz. Ekmas Yatırım A.Ş.’nin geliştirdiği arsalarda, arsa ve ev projelerinin ürünleştirilmesİ, reklam, pazarlama, satış, satış sonrası hizmetler, tapu tahsilat gibi süreçlerin uçtan uca büyük ve profesyonel bir kadro ile yönetimi arsaVev tarafından yürütülmektedir. Satışı devam eden İzmir Dikili, Avsa Adası, Ankara Beypazarı, Ayvacık Assos ve Çanakkale Ezine’de arsa projelerimiz, ayrıca Çanakkale Bayramiç’te Türkiye’nin en özel doğal yaşam felsefesine sahip Saff Kazdağları projemiz var. Bu projelerimizi toplam 22 ildeki 75 satış noktamızdan müşterilerimize ulaştırıyoruz.

G: SAFF Kazdağları pek çok özelliğiyle ayrışan bir proje. Bize detayları hakkında bilgi verir misiniz?

B.Ö: Saff Kazdağları’nda büyülü manzaralar çizmek için hafif eğimli toprak yapısından ilham alınmıştır. Doğada hiçbir şey rasgele bölünmez, Saff Kazdağları’nın parselasyon çalışmasında da doğadan ilham alan Voronoi diyagramı tekniğini uygulanmış eşsiz bir proje. Voronoİ diyagramı, doğanın matematiğinin bir örneğidir ve pek çok alanda kullanılan geometrik bir düzendir. Doğadaki canlılar ve nesnelerde gözlemlenen geometrik düzenlerle benzerlik gösterir. Bilgisayar grafikleri, coğrafya, fizik, biyoloji ve mühendislik gibi alanlarda yaygın olarak kullanılır. Örneğin, bilgisayar grafikleri alanında gerçekçi yüzeylerin oluşturulmasında, coğrafyada yakın bölgelerin belirlenmesinde, fizikte atomlar arasındaki etkileşimlerin analizinde, biyolojide hücre düzenlemesi ve doku analizi gibi alanlarda ve mühendislikte ağ tasarımı, optimizasyon problemleri ve kapsama problemleri gibi konularda kullanılır. Saff Kazdağları’nın sosyal alanlarını Kaz Dağları’nın tarihi ve kültürel yapısından ilham alarak tasarlandı. Dalından koparılan doğal ürünlere her an ulaşabileceğiniz Köy Ürünleri Merkezi, yöreye has ve sadece bu topraklara özel Endemİk Bitkiler Merkezi, Endemik Odar Turu ve Tohum Deposu projeye eklendi. Ayı, Kanlıca ve daha pek çok mantar türlerine erişebileceğiniz Mantar Toplama Gezileri, son hasadı yerel sakinlerle kaldırabileceğiniz Bağbozumu Gezisi, Kaz Dağlarının doğal yaşamından ilham alınan Eko Çiftlikler ve Kaz D ağları’nın lezzetini damağınızda hissedebileceğiniz ekolojik restoranlar, zeytinyağlı yemek durağı, yörük pazarı yemekleri, dünyadan lezzetler ve antik uygarlıklardan miras kalan zeytin işleme merkezi Kaz Dağları’nın ruhunu modern yaşam felsefesiyle harmanlayarak bir stil oluşturdu. Kaz Dağlarında yaşamın günlük periyodunu ve insanlığa armağan edilmiş verimli toprak mahsullerini sanada birleştirmek için ritim ve sanat atölyesi, beden ve ruh sağlığı İçin yoga ve nefes atölyesi, doğa içinde büyüyecek çocuklarımız için oyun alanları, patiü dostlarımız İçin evcil hayvan sosyal alanı açılacak. Ayrıca projede, sosyal ve kültürel etkinler için meydanlar, Kaz Dağları Yeni Yaşam Köyu nün tüm ayrıcalıklarından yararlanmak isteyen ziyaretçiler için de butik bir otel hizmete girecek.

“2022 yılı itibarıyla Türkiye’nin en önemli gruplarından 35 yıllık bir şirket olan Ekmas Yatırım A.Ş. il e arsa ve ev projeleri geliştirmek adına münhasıran bir anlaşma yaptık ve yolumuza devam ediyoruz.”

G: Proje mimarisi ve yapıların konumlanma biçimleriyle de ayrıcalıklı bir yaşam vadediyor. Biraz esin kaynağını da anlatmanızı isteriz.

B.Ö: Fikrin ve yere aitliğin her egonun önünde olduğu bir mimari tasarım var. Buna mimari tasarım demek de çok doğru değil aslında. Mimari sadece gerçekleştirdiğimiz tasarımların bir arayüzü, bir dili diyebiliriz. Bu projede odaklanılan konu her zaman proje içerisinde sürdürülecek olan hayatın ta kendisi oluyor. Şekillendirilen doğa parçasının, mekanlaştırılan bölüntülerin formundan, estetiğinden önce yaşanusı ile iletişim kurmaya çalışılmış. Çünkü sonuçta tüm bu tasarım ve emek sonunda ortaya çıkan atmosferde “hayat” olacak. Anadolu’nun geleneksel konut mimarisinde avluya bazen “hayat” dendiğini görürüz. Tüm mekanlar bu hayaan etrafında sıralanmışur. Asıl insani ilişkiler ve bir aradalık hissi, aile olma mevhumu hayatta, yani avluda geçer. Mimari tasarımcı olarak şunun bilincinde olmak gerekir, bu öz kavrama yapacağınız her müdahale, orada yaşayacak olan insanların da hayatına dokunmak anlamına gelir.

G: Proje ne kadarda tamamlanacak? İlk teslimler ne zaman yapılacak?

B.O: Projemizin yapım faaliyeti başlamış durumdadır ve Mayıs 2025’te teslim edilecek.

G: Peki fiyat aralıkları belli mi?

B.O: Bizim için tamamen bir prestij projesi olan Saff Kazdağları’nın lansman flyadarı benzer nitelikteki projelere göre oldukça erişilebilir. Markamızın müşterilerimizle tanışmasına özel lansman fiyatlarımız 6 ila 11 milyon TL arasında.

G: Yoshinori Moriwaki, Kengo Kuma gibi çok özel İsim ve mimarlar da projede yer alıyor. Biraz da onların katkılarını konuşalım isteriz.

B.O: Deprem uzmanı, Yüksek Mimar ve İnşaat Mühendisi Yoshinori Moriwaki, uluslararası camiada ün yapmış çok değerli uzmanlarımızdan biri. Glamping tasarımları mimarı Kengo Kuma, geleneksel Japon mimarisini modern yapı estetiğine entegre etmesiyle tanınır. Peyzaj Mimarisi üzerine pek çok ödüle layık görülen Deniz Aslan da projemize imza atalanlar arasında. Doğadan sanata geri dönüşümüyle farkk bir yaklaşım benimseyen Durul Bakan, hayallerinin peşinden koşmuş başarılı bir heykeltraş. Bakandan eşsiz izler var Saff Kazdağları’nda. Gezgin, müzisyen ve yazar kimliğiyle Ayhan Sicimoğlu ise sanat danışmanlığımızı üstlendi, aff Kazdağları’nda hiçbir detay adanmadı ve gerçekten işinin uzmanları tarafından planlandı.

 

Compare listings

Karşılaştırmak

Online Görüşme

Zamanınız bizim için değerli! Projeyi Uzmanımızdan online görüşme ile dinleyin, sorularınıza hızla yanıt alın.

sizi tanıyabilmemiz için lütfen bilgilerinizi girin.