Minimalizm Rüzgarı: Evden Hayata Sadeleşme Trendi

“Ay odanın şurası boş kaldı” ya da “Off bu örtü buraya şahane olur” gibi cümlelerin havada uçuştuğu yılları hepimiz çok net hatırlıyoruz değil mi? Fakat bir süredir minimalizm, yeniden yükselişe geçerek modern yaşamda kendine yer buldu.

Televizyon, sehpa hatta kanepe ve koltuk üstlerini süsleyen dantel örtüler; sağdan solda fırlayan irili ufaklı biblolar ve tabii ki evlerde adeta Amazon Ormanları havası estiren abartılı bitkiler… Bir zamanlar çılgınlık halinde uygulanan bu dekorasyon modası, neyse ki yıllar içinde sadeleştikçe sadeleşti. Artık tüm dünyada trend: Sadece ev dekorasyonunda değil, tepeden tırnağa sadeleşmek!

Sadeleşme İçten Gelir

Son yılların belki de en faydalı trendlerinden biri olan sadeleşme trendi, sadece yaşam alanlarını değil; aynı zamanda kişilerin tüm alışkanlıklarını kapsıyor. Gelişen teknoloji, yorucu şehirler ve tüm bunlara paralel olarak her gün birazcık daha karmaşıklaşan hayata tepki olarak doğan sadeleşme akımı, kişinin iç dünyasıyla barışmasını ve onu gerçekten mutlu ve huzurlu kılan şeyleri bulmasına yardımcı olmayı amaçlıyor. Bu sadeleşme süreci sonunda, yediklerinizden giydiklerinize; ev dekorasyonunuzdan eğlence hayatınıza kadar pek çok alanda yeni bir sayfa açmanız ve sağlıklı seçimler yapmanız mümkün.

Steve Jobs Etkisi

Apple’ın kurucusu efsane girişimci Steve Jobs’un, yaşamı boyunca kendisiyle özdeşleşen ve üstünden hiç çıkarmadığı kot – pantolon ve siyah boğazlı kazak kombinini hatırlamayan yoktur. Her yıl dünyanın en değerli şirketleri arasında gösterilen Apple’ın babası Steve Jobs’ın, içinde bulunduğu şaşaalı hayattan kaçarak hem ev dekorasyonunda hem de günlük yaşamında sadeleşmeye gitmesi, bu trendin tüm dünyada yayılmasının en büyük sebeplerinden biri olarak gösteriliyor.

Sade ve Dingin Evler

Hayatın yorucu temposundan ve karmaşasından kaçıp saklandığınız; bir nevi güvenli limanınız olan evinizi sadeleştirmek size bambaşka bir bakış açısı kazandırabilir. Örneğin kırk yılda bir kullandığınız bir misafir salonunuz varsa; bu odayı boşaltarak sadece sevdiğiniz şeyleri yapıp, içindeyken huzur depolayacağınız bir hobi odasına dönüştürebilirsiniz. Ya da gününüzün büyük bir çoğunluğunu geçirdiğiniz oturma odanızdaki göz yoran aksesuar ve mobilyaları internetten satarak, hem odanızın sadeleşmesine hem de ev ekonominize katkıda bulunabilirsiniz.

Compare listings

Karşılaştırmak

Online Görüşme

Zamanınız bizim için değerli! Projeyi Uzmanımızdan online görüşme ile dinleyin, sorularınıza hızla yanıt alın.

sizi tanıyabilmemiz için lütfen bilgilerinizi girin.