Şehirden Uzaklaşmak, Yeni Yaşama ‘Merhaba’ Demek!

Şehirden Uzaklaşmak, Yeni Yaşama ‘Merhaba’ Demek!

Şehir hayatından sıkılanlar için birçok alternatif yaşam tarzı ve ortam bulunmaktadır. İşte şehir hayatından uzaklaşmak isteyenlere yönelik bazı alternatif önerilerimiz:

Herkesin aklına ilk gelen tercih: Kırsal Yaşam

Küçük bir kasaba veya köyde yaşamak, doğal güzelliklerle çevrili sakin bir ortam sunabilir. Bahçe işleri, hayvancılık veya sürdürülebilir tarım gibi faaliyetlere katılabilir, şehrin stresinden ve gürültüsünden uzaklaşabilirsiniz.

Doğanın içinde hemduş olmak isteyenlere: Dağ Evleri veya Orman Evleri

Merkezden uzak, modern ve geleneksel yaşamı bir arada sunan dağlık bölgelerde veya ormanlık alanlarda küçük bir ev edinebilirsiniz. Doğayla iç içe bir yaşam, sakinlik ve huzuru da beraberinde getirir.

Deniz kokusu olmadan yapamam diyenlerimiz içinse: Deniz Kenarı Yaşam

Deniz kıyısında bir kasaba veya köyde yaşamak, plajlara ve deniz aktivitelerine kolay erişim sağlar. Balıkçılık veya denizcilikle ilgili faaliyetleri sevenler, sosyalleşmek isteyenler için de farklı hobi alanları sunar.

İstanbul gibi kozmopolitan şehirlerden kaçanlarımız için: Permakültür Çiftlikler    

Permakültür çiftlikleri; sürdürülebilir tarım ve ekolojik tasarım prensiplerine dayanan, sürdürülebilir yaşamı ve doğayı benimseyen topluluklardır. İstanbul gibi bir metropolde yaşıyorsanız bu çiftlikler tam size göre! Hafta sonu deşarj olmak ve haftaya yenilenmiş bir şekilde başlamak adına da ideal bir seçim olacaktır.

Herkesin ideal yaşam tarzı farklıdır. Size ve sevdiklerinize en uygun olanı bulmak için düşünce ve değerlerinizle de örtüşen alternatifi seçmenizde fayda var. Unutmayın ki bu tür değişikliklere karar vermeden önce iyi bir araştırma yapmak ve ihtiyaçlarınıza en uygun olan yaşam tarzını belirlemek çok önemlidir. 

Compare listings

Karşılaştırmak

Online Görüşme

Zamanınız bizim için değerli! Projeyi Uzmanımızdan online görüşme ile dinleyin, sorularınıza hızla yanıt alın.

sizi tanıyabilmemiz için lütfen bilgilerinizi girin.