Yazın Enerjisini Evinize Yansıtın

Giysilerinizi, aksesuarlarınızı, hatta saçlarınızı bile yaz mevsiminin rengarenk atmosferine uydurursunuz da eviniz eksik mi kalır? Evinizde yapacağınız birkaç küçük değişiklikle, yazın enerjisini ve sıcaklığını yansıtan bir ev dekorasyonuna sahip olmak çok kolay. Yazın enerjsini evinize yansıtmak için kolları sıvamadan önce yaz dekorasyonuna dair pratik tüyolar içeren yazımızı mutlaka okuyun!

Duvarlarınızı Renklendirin

Boya – badana işleri, en klasik yaz hazırlıklarından biridir. Duvarları boyayarak, kış boyunca kalorifer, soba ve şöminelerden yayılan isin kirlettiği duvarları hem daha hijyenik hale getirebilir, hem de evinizin çehresini tümden değiştirebilirsiniz. Boya – badana işlerine harcayacak bütçesi ve zamanı olmayanların sıklıkla başvurduğu, pratik duvar kağıtları kullanmak da, evinizde yaz havası estirmenin diğer bir yolu.

Çiçek Desenlerinden Faydalanın

Koltuk kılıflarından, perdelere; kırlentlerden nevresimlere kadar her yerde çiçek desenleri kullanabilirsiniz. Özellikle beyaz zemin üzerine basılmış floral desenler, hem güneş ışığını odaya dağıtmaya hem de evinize neşeli ve pozitif bir hava vermeye yardımcı olur.

Perdelerinizi Yenileyin

Güneşin parlak yüzüyle bol bol haşır neşir olacağınız yaz günleri, ışık geçirmeyen koyu renkli perdelerinizden kurtulmanın tam zamanıdır! Güneş ışığından cömertçe faydalanmanızı sağlayacak tül perdeler ya da hem güneşlik hem de tül görevi gören zebra perdeler, yaz dekorasyonunun vazgeçilmez unsurlarından.

Balkon ve Terasları Elden Geçirin

Eğer bir balkonunuz ya da geniş bir terasınız varsa evde yaz hazırlıkları sizin için daha da keyifli olacak demektir. Öncelikle balkon / terasınızda keyifli oturma ve yemek alanları yaratın. Eğer kalabalık bir evde yaşıyorsanız, geniş oturumlu ahşap bir piknik masası işinizi görecektir. Yine balkon / terasınıza bir hamak ya da birkaç şezlong koyarak tatil ruhunu evinize taşıyabilirsiniz. Tabi tüm bu dekorasyonu yaparken balkon / terasınıza, direkt güneş ışığından korunmanızı sağlayacak bir şemsiye ve bolca çiçek yerleştirmeyi unutmayın!

Zeminler Fora

Evinize yazı getirmenin bir diğer yolu da, ağır kışlık halıları ince kilimler ve pamuklu yazlık halılarla değiştirmektir. Seçtiğiniz yazlık halılar ne kadar ince ve ne kadar renkli olursa, yazın enerjisi evinize o kadar çok yansıyacaktır.

Compare listings

Karşılaştırmak

Online Görüşme

Zamanınız bizim için değerli! Projeyi Uzmanımızdan online görüşme ile dinleyin, sorularınıza hızla yanıt alın.

sizi tanıyabilmemiz için lütfen bilgilerinizi girin.