Konuklarınızın Unutamayacağı Bir Masa İçin Püf Noktaları

En keyifli ve en uzun sohbetler, sevgiyle hazırlanmış bir masanın etrafında yapılır. Siz de aileniz ve misafirlerinizle unutulmaz bir akşam geçirirken aynı zamanda onları kendilerini özel hissedecekleri şık bir sofrada ağırlamak isterseniz, sizin için listelediğimiz sofra tasarımının 5 püf noktasına mutlaka göz atın.

Bir Tema Belirleyin

Hem şık hem de sıradanlıktan uzak bir masa dizaynı hayal ediyorsanız işe, sofranız için bir tema belirlemekle başlayın. Tema belirlerken, varsa özel günlerden ilham alabilir; özel bir gün ya da kutlama sofrası kurmuyorsanız da ağırlayacağınız grubun tarzından yola çıkabilirsiniz. Örneğin yeni yıl sofrası kurarken klişe olmuş kırmızı peçetelerle yetinmeyip, masaya kozalak / ceviz gibi doğal aksesuarlar koyabilir; aile büyüklerini ağırlayacağınız bir akşam yemeğinde vintage yemek takımları ve aksesuarlar kullanacağınız zarif bir sofra tasarlayabilirsiniz.

Detayları Atlamayın

Detaylar, konuklarınızı mutlu ettiği gibi, verdiğiniz yemek davetinin yıllar sonra bile hatırlanmasını sağlar. Masanıza yerleştireceğiniz aksesuarlar konusunda biraz yaratıcı davranıp, tabakların üzerine kişiye özel dekoratif notlar bırakabilir, peçeteliklere kişilerin isimlerini taşıyan kartlar iliştirebilir ya da sandalyeleri esprili pankartlarla süsleyebilirsiniz. Bu konuda limit yaratıcılığınızdan başkası değil!

Kontrast Renkler Kullanın

Akılda kalıcı bir sofra tasarımı yaparken kontrast renkler kullanmak her zaman işe yarar. Özellikle siyah-beyaz, kırmızı-beyaz veya mavi-yeşil gibi zıt tonlardan oluşan masa örtüsü / yemek takımı kombinasyonları, güçlü bir görsel etki yaratmasının yanında konuklarınızın iştahlarını kabartabilir.

Doğru Sunum Tabaklarını Seçin

Tüm hünerlerinizi göstereceğiniz, türlü türlü meze, ara sıcak, ana yemek ve tatlılarla süsleyeceğiniz masanızda kullanacağınız doğru servis tabakları, yaptığınız yemeklerin güzelliğini taçlandırır. Örneğin salata sunumunda kişiye özel derin kaselerden, mezeler için düz ve iç içe geçebilen puzzle tipi tabaklardan; tatlı ve pastalar için de ayaklı standlardan faydalanabilirsiniz.

Çiçekleri Unutmayın

Çiçeksiz masa olmaz! Masanızın temasına uygun seçeceğiniz taze çiçekler ortamın havasını birden bire değiştirecek kadar etkilidir. Ancak masanız için çiçek seçerken dikkat etmeniz gereken bazı noktalar var: Çiçeğiniz masanızın merkezinde bulunacaksa dikey ve büyük bir çiçek yerine yatay ve yüksek olmayan bir aranjman tercih etmelisiniz. Biraz fark yaratmak isterseniz her servisin yanına koyacağınız minik vazolara küçük demetler koyarak masa dizaynınıza son dokunuşu yapabilirsiniz.

 

Compare listings

Karşılaştırmak

Online Görüşme

Zamanınız bizim için değerli! Projeyi Uzmanımızdan online görüşme ile dinleyin, sorularınıza hızla yanıt alın.

sizi tanıyabilmemiz için lütfen bilgilerinizi girin.