Ofisinizi Daha Eğlenceli Yapacak 5 Yaratıcı Öneri

İster büyük olsun ister tek kişilik, ofislerin de tıpkı evler gibi biraz ruh katılmaya ihtiyacı vardır. İşiniz dolayısıyla tüm gününüzün geçtiği ofisinizi, her dakika evinizi ya da yatağınızı düşlediğiniz bir hapishaneden çok, eviniz gibi benimsediğiniz keyifli bir mekan haline getirmek için birkaç önerimiz var!

1.İşe Oyun Karıştırın

En güzel ofis mobilyalarını aldınız, ofisinizi teknolojinin tüm nimetleri ile donattınız; ancak bir eksiğiniz var: Biraz eğlence! Ofisinizde bulunan masa ve çalışma alanlarının göz hizasında olmayacak şekilde oluşturacağınız bir oyun köşesi, hem sizin için hem de çalışma arkadaşlarınız için büyük bir motivasyon kaynağı olabilir. Yumuşacık armut minderler ya da dev bir kanepe; büyük ekranlı bir LCD TV ve dilediğiniz marka bir oyun konsolu… İşte haftanın belli gün ve saatlerinde, yoğun iş temponuza keyifli bir mola vereceğiniz oyun köşenizi oluşturmak için ihtiyacınız olanlar! Ofislerde bulunan sosyal alanların iş verimliliğini arttırdığını herkes öğrenmişken, sizin ofisinizin Google HQ’dan ne eksiği olabilir ki?!

2.Anılar Güzeldir

Ofisinizi hem güzelleştiren hem de üzerinden zaman geçtiğinde kendi öykünüze sahip olmanızı sağlayan bir diğer öneri de kendi fotoğraf duvarınızı yaratmanız! Edineceğiniz bir polaroid fotoğraf makinası ile iş arkadaşlarınızın, önemli anlarınızın ve çalışma alanınızın fotoğraflarını periyodik olarak çekip ofisinizin zamanda yolculuğunu her an karşınızda görebilirsiniz. Gereken sinerjiyi sağlarsanız bu fotoğraf çekimlerini yaratıcı temalar altında gerçekleştirerek, özel ve eğlenceli bir ofis aktivitesine de imza atabilirsiniz.

3. Renklerin Gücünü Kullanın

Renklerin üretkenliği arttırdığı ve beynin yaratıcılık merkezini tetiklediği bilimsel olarak kanıtlanmış bir gerçek. Özellikle ofis mobilyalarınızda sarı, kırmızı, turuncu vb. sıcak renkler tercih ederek ofisinizin enerjisini ve çalışma arkadaşlarınızın heyecanını daima canlı tutmaya yardım edebilirsiniz.

4.Minik Bir Konuk

Şanslıysanız ve bahçeli bir ofisiniz varsa, sahipleneceğiniz bir köpek ile hem bahçenize ve ofisinize neşe katabilir hem de masum bir hayvanı sokak ya da barınaktan kurtarabilirsiniz. Bahçeniz yoksa ve hayvanları seviyorsanız da ofiste gün boyu sizinle olacak sevimli bir kedinin, iş yerindeki en gergin anlarınızın en etkili ilacı olacağından hiç şüpheniz olmasın.

5.Ortak Aktiviteler

Ofisinizi renklendirmenin ve iş verimliliğini arttırmanın en güzel yollarından biri de iş arkadaşlarınızın birbirleriyle etkileşime girmesini sağlayacak aktiviteler düzenlemektir. Bu aktiviteler her cuma günü düzenleyeceğiniz mini partiler, özel günlerde yapacağınız karaoke geceleri veya çeşitli oyun turnuvaları şeklinde düşünülebilir.

 

Compare listings

Karşılaştırmak

Online Görüşme

Zamanınız bizim için değerli! Projeyi Uzmanımızdan online görüşme ile dinleyin, sorularınıza hızla yanıt alın.

sizi tanıyabilmemiz için lütfen bilgilerinizi girin.