Bit Pazarına Nur Yağdı: En Güzel Antika Pazarları

Eski nesillerin zorunluluktan, yeni nesilin de “garage sale” diyerek bayıla bayıla gittiği bit pazarları artık İstanbul’un dört bir yanında meraklılarını bekliyor. Deyim yerindeyse “sabahın köründe” gidenin kazançlı çıktığı bu nostaljik pazarlardan alışveriş yapmak da bir köşede duran eski eşyalarınızı satacağınız bir tezgah açmak da çok keyifli. “Peki nerede bu İstanbul’daki antika pazarları?” diyenler, buyurun listemize!

Feriköy Antika Pazarı

Bu sene 14. yılını geride bırakan Feriköy Antika Pazarı, son yıllarda vintage giyim tutkunlarının, hipster’ların; hatta moda blogger’larının bile uğrak yeri haline geldi. Her hafta pazar günü kurulan pazarda, bir bit pazarında bulunmasını beklediğiniz her şey mevcut. 60’lardan kalan emaye tabaklardan eski giysilere; el emeği bakır aksesuarlardan kol saatlerine her türlü eşyanın bulunduğu pazar, özellikle plak ve kaset koleksiyoncuları için bir cennet.

Horhor Antikacılar Çarşısı

Horhor Bit Pazarı için, İstanbul’daki antika pazarları arasında en popüler olanı diyebiliriz. Diziler, dönem ve reklam filmlerinde kullanılan pek çok eşyanın temin edildiği bu büyük çarşıda 200’ü aşkın irili ufaklı dükkan ve tezgah bulunuyor. Hem bol bol ikinci el eşya hem de tarihi değeri olan kıymetli antikalar bulabileceğiniz çarşıda 1 gününüzü rahatlıkla geçirebilirsiniz.

Dolapdere Bit Pazarı

Pazar günleri sabahın ilk ışıkları ile kurulmaya başlanan Dolapdere Bit Pazarı’nın mottosu: “Burada öğle vakti iş biter.” Genelde çöpten kurtarılmış eski eşyaların satıldığı tezgahlar, “bit pazarı” lafının hakkını verir cinsten. İlginç gözlemlere, deneyimlere ve fotoğraf karelerine gebe olan Dolapdere Bit Pazarı’nı ziyaret ederek, İstanbul’un “öteki yüzü” ile hemhal olabilirsiniz.

Küçükpazar Bit Pazarı

Eminönü Küçükpazar’da kurulan bu pazar, İstanbul’un en eski bit pazarı sayılıyor. Taksim-Yenikapı metrosunun Haliç İstasyonu’nda inerek kolayca ulaşabileceğiniz pazara, sabah saatlerinde gitmeyi başarırsanız şaşırtıcı kalitede ürünler bulmanız mümkün. Unutmadan: Küçükpazar Bit Pazarı’nda pazarlık yapmak adetten!

Kadıköy Antika Pazarı

“Anadolu Yakası’nın Hyde Park’ı” Selamiçeşme Özgürlük Parkı’nın hemen yan sokağında kurulan Kadıköy Antika Pazarı, her cumartesi günü meraklılarını bekliyor. Bu pazarın en önemli avantajı, Kadıköy Belediyesi denetiminde kuruluyor olması ve uygun fiyatlı ürünler sunması.

Compare listings

Karşılaştırmak

Online Görüşme

Zamanınız bizim için değerli! Projeyi Uzmanımızdan online görüşme ile dinleyin, sorularınıza hızla yanıt alın.

sizi tanıyabilmemiz için lütfen bilgilerinizi girin.