Mis Kokulu Evler İçin Öneriler

Fırından çıkan taze kekinizin ya da yeni astığınız çamaşırların enfes kokusunu bir kenara bırakalım öncelikle, çünkü onlardan daha doğal kokan bir parfüm henüz piyasada yok. Ama emin olun en az onlar kadar iddialı alternatifler var ve bu parfümlerle günün her saati mis gibi kokan evler yaratmak mümkün.

Güzel koksun diye günde 5-6 sefer çamaşır yıkayıp asmayı tercih edeceğinizi pek zannetmiyoruz, bu nedenle sizin için mükemmel bir koku rehberi hazırladık!

Hem Dekoratif Hem İşlevsel: Çubuklu Oda parfümleri

Son yılların trend oda kokularından biri hiç kuşkusuz çubuklu oda parfümleri. Tarzınıza en uygun kokuyu seçip evinizde bir bahar esintisi yaratmak bu parfümlerle artık mümkün. Güzel koktuğu kadar estetik de olan parfümlerle evinizde şık bir görüntü elde edebilirsiniz. Üstelik hazır olarak satılan parfümlerden almak istemezseniz evde kendiniz de yapabilirsiniz! Odanızda taze bir hava yaratmak için ihtiyacınız olan tek şey bir adet parfüm şişesi ve o şişede kullanacağınız çubuklar. Ardından içerisine sevdiğiniz bir yağ (örneğin yasemin), etil alkol ve su ilave ettiğinizde harika bir oda kokusu elde etmiş oluyorsunuz.

Annelerimizin Gözdesi Koku Kesesi!

Hiç unutmadığımız, unutamadığımız koku keseleri. Kimi zaman bir nikâh şekerinde kimi zaman bir çekmece köşesinde karşımıza çıkan bu keseleri güzel koku vermesi amacıyla odamızın bir köşesine asabiliriz. İçerisine dilediğimiz çiçek yapraklarından koyarak hazırlayacağımız koku keseleri odamıza hoş bir hava katacaktır.

Biraz Kahve Çekirdeği, Biraz Mum Işığı

En güzel kokulardan biri de hiç kuşkusuz taze çekilmiş kahve kokusudur. Kokusuyla insanı mest eden kahveyi doğal bir parfüm olarak evinizde kullanabilirsiniz. Alacağınız bir paket kahve çekirdeğini şık bir kaba doldurarak kullanacağınız mekanda hem güzel bir koku hem de şık bir görünüm elde edebilirsiniz.  Yarattıkları romantik ortamlarla bizleri mest eden kokulu mumlar da tavsiyelerimiz arasında! Çeşitli renk, ebat ve kokularda olan mumlardan satın alıp evinizde sıcak bir ortam yaratmanız mümkün.

Compare listings

Karşılaştırmak

Online Görüşme

Zamanınız bizim için değerli! Projeyi Uzmanımızdan online görüşme ile dinleyin, sorularınıza hızla yanıt alın.

sizi tanıyabilmemiz için lütfen bilgilerinizi girin.